NB II foci - ETO FC Győr-Szeged 0-1 - galéria

Fontos lett volna a győzelem hazai pályán.

Fotó: Csapó Balázs

ETO FC Győr–Szeged 0–1 (0–1)

Győr, ETO Park. Játékvezető: Bognár Tamás (Kóbor Péter, Becséri Gergely)
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Boldor, Csontos D. – Vingler (Huszár, 77.) – Diarra (Boschilia, 71.), Anton, Bumba, Skvarka (Vera, 71.) – Kröhn (Lukics, 77.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Szeged: Molnár-Farkas T. – Könczey, Szilágyi Z., Horváth M., Tóth B. (Kővári, 77.) – Papp Á., Haris (Gajdos, 77.), Márkvárt, Zuigeber (Palincsár, 66.) – Bíró B. (Magyar Zs., 77.), Borvető (Klausz M., 90.). Vezetőedző: Alakszandar Sztevanovics

Gólszerző: Papp Á. (21.)

90+7. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+6. perc: Palicsár beadását a kapu előteréből tisztázzák a győriek.

90+4. perc: Magyar Zs. szabadrúgását a jobb felső elől üti szögletre Ruisz.

90+3. perc: Villan a piros lap a szegedi kispad felé.

90+1. perc: Hat perc a ráadás.

90. perc: Megsérül Borvető, a helyére Klausz Milán érkezik.

86. perc: Lukics sem talál kaput hat méterről.

83. perc: Bumbához pattan a labda, hat méterről azonban kapu mellé lő.

82. perc: Horváth Milán fejelhet tisztán hat méterről, de nem talál kaput.

79. perc: Papp Áron kap sárgát.

77. perc: Hármas csere a vendégeknél: Magyar Zs. jön Bíró helyére, Haris helyett Gajdos a pályán, Kővári pedig Tóth Bencét váltja. Kröhn helyére jön Lukics, Vinglert pedig Huszár váltja a hazaiaknál.

76. perc: Bochilia lövése megpattan, így perdül szögletre.

74. perc: Boschilia középre tartó, lapos lövését fogja Molnár-Farkas.

71. perc: Győri cserék: Vera érkezik Skvarka helyére, Boschilia váltja Diarrát.

70. perc: Svkarka lövését tolja kapu fölé Molnár-Farkas T.

66. perc: Zuigeber helyére Palincsár érkezik.

63. perc: Szegedi kontra végén Papp sarkazza a labdát Borvetőnek, aki elviszi a Ruisz mellett is, majd kiszorított helyzetből, balról a rövid oldali kapufát találja el. Az ismétlést Ruisz üti szögletre.

60. perc: Márkvárt 20 méterről lövi kapu mellé a labdát.

59. perc: Csontos D. kap sárga lapos figyelmeztetést.

46. perc: Folytatódik a mékőzés. Egyik vezetőedző sem változtatott a csapatán a szünetben.

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

45+3. perc: Ruisz védi Haris jobb alsó felé tartó erős lövését.

45+2. perc: Papp Á. beadása után Csontos tisztáz a kapu elől.

45+1. perc: Két perc az első félidő végén a hosszabbítás.

45. perc: Megint Boldor próbálkozik, de most még jobban elméri a magasságot.

42. perc: Boldor lefelé vágódó lövése elszáll a kapu fölött.

39. perc: Bumba is hiába adja középre a labdát, nincs benn érkező társ.

34. perc: Diarra rúgja meg Harist: ez is sárga.

33. perc: Csontos balról ível a kapu elé, de egyetlen győri játékost sem talál meg a labda ott.

30. perc: Diarra megpattanó beadását Kröhn elől menti szögletre Szilágyi.

24. perc: Zuigeber rúgja fel Csontost, övé a meccs első sárga lapja.

21. perc: Papp Áron Borvetővel kényszerítőzik, majd 15 méterről a bal alsóba lő. 0–1

16. perc: Kröhn centerezése után Könczey tisztáz a kapu előteréből.

11. perc: Diarra fordul be remekül a 16-oson belülre, ám hosszan tolja meg a labdát, így oda a helyzet.

9. perc: Bumba beadását Skvarka lövi kapu fölé 9 méterről.

1. perc: Zöldben az ETO, ők kezdik a meccset. Fehérben a vendégek.

A Vasas nyíregyházi veresége megnyitotta az utat az ETO számára, hogy a hétfő esti rangadón győzelmével visszaszerezze a feljutást érő második helyet. A zöld-fehéreknek ehhez kemény akadályt kell legyűrniük, hiszen a szívós Szeged minden csapatra veszélyes a jelenlegi bajnokságban.

Az ETO fontos pontokat hagyott legutóbb Budafokon, és ami talán még nagyobb baj, hogy a csapat játéka is sok kívánnivalót hagyott maga után.

Kuznyecov Szergej, az ETO vezetőedzője:

A Szeged nagyon erős játékoskerettel rendelkezik. Jók a fizikai adottságaik, amiket próbálnak is kihasználni. Keményen és mélyen védekeznek, ebből próbálnak gyors támadásokat vezetni. Láthatjuk a tabellán, hogy kevés gólt rúgnak, de keveset is kapnak. Harcias és kemény csapattal fogunk hétfőn találkozni.

A győrieknél Fabio Vianna öt sárga lapos eltiltása miatt hiányzik majd az együttesből, elképzelhető viszont, hogy szerepet kap Farkas Balázs. A támadó hosszú sérüléséből a múlt héten két góllal és jó játékkal tért vissza az NB III-as ETO Akadémia együttesében. A győri szurkolók is nagyon várják, hogy pályára léphessen. Lehet, hogy ma a Szeged ellen is szerepet kap.