2023.10.07. 08:05

NB I – Újra a fővárosban lép pályára a címvédő Sopron Basket

A címvédő Sopron Basket női kosárlabdacsapata szombaton 18 órakor a Vasas otthonába lép pályára.

Sitku Zsuzsáék javítani szeretnének a Vasas ellen.

Fotó: Sopron Basket

A második fordulóban ismét a fővárosba szólítja a Sopron Basketet a bajnoki menetrend.

Az első fordulóban mindkét csapat vesztesen hagyta el a parkettát. Milos Pavlovic formálódó alakulatának nem volt győzelmi esélye a jóval erősebb játékerőt képviselő SERCO UNI Győr ellen, mely határozott játékkal rukkolt elő (49–88).

A zöld-sárgák jóval közelebb álltak a sikerhez, a szünet után 24 pont is volt az előnyük a TFSE-MTK vendégeként. Idővel azonban fáradni kezdett a tartalékos csapat. Ezt az ellenfél nagy hajrát nyitva kihasználta, és a rendes játékidő végén kiegyenlített. A hosszabbítás első percében ugyan visszaszerezte a vezetést a Sopron Basket, de onnan már a lélektani előnyben levő Szabó Fanniék akarata érvényesült.

Most javításra készülnek Gáspár Dávid tanítványai.